NATIONAL SPEAKERS AWARDS

Podczas pierwszego dnia Festiwalu Inspiracji, a więc już 4 października odbędzie się Gala National Speakers Awards. 

„Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany”

Wyróżnienia National Speakers Awards (NSA), czyli Hortensji, Cycerona oraz Pomidora – są nadawane przez Kapitułę Nagród
oraz Wspólnotę – Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców (SPM). Ich symbolika, to wynik obserwacji współczesnego rynku i „zatrucia informacyjnego”
na przestrzeni minionych 25 lat. Osią sprawy, jaką wyróżniamy jest narracja publiczna, zatem i sceniczna względem przyjętego przez naszą Wspólnotę Kodeksu Kompetencji.
Więź z tym kompetencjami jest przedmiotem odniesienia, a wyróżnienia NSA są wynikiem stricte subiektywnej i uznaniowej oceny dorobku Osób Nominowanych.

Co raz więcej ludzi żyje „obok słów” zwłaszcza tych powstających współcześnie. Naszą obroną przed nimi jest szukanie archetypu, źródłosłowa, tak by oddzielić fałsz opinii
i poglądu od wiedzy… Szukamy pojęć, które „zdały egzamin” przez minione tysiąclecia i które nie uwodzą swym pięknem, obczyzną lub obietnicą,
lecz nazywają „sprawę” po imieniu w czasach, gdy „zatrucie informacyjne” stało się chlebem powszednim – biznesem na wielką skalę.

Nawiązując do polskiej pracy zbiorowej „Sposoby Istnienia” pod redakcją Jarosława Rudniańskiego i Krzysztofa Murawskiego, wydawnictwo PIW z roku 1988,
chcemy zaprosić do uobecnienia się i do zapoznania z syntezą jaką jest Festiwal Inspiracji naszej Wspólnoty SPM w Polsce. Jego ważnym motywem
przewodnim w 2017 roku stało się zdanie, zasugerowane przez Michała Zawadkę: „Żyjesz, tak jak mówisz…”

ZOBACZ GALĘ NA ŻYWO

ZOBACZ GALĘ NA ŻYWO

POZNAJ KATEGORIE 2017:

HORTENSJA

Hortensja dla Kobiety roku 2017 – wyróżnienie za mówienie do rzeczy i do ludzi, w tym za użyteczną twórczość dla publiczności

Kryteria – wiarygodność i użyteczność, oryginalność, własny format, klasa elokwencji, zgodnie z kompetencjami SPM – specjalizacja, elokwencja, twórczość.

Cyceron

Cyceron dla Mężczyzny roku 2017 – wyróżnienie za mówienie do rzeczy i do ludzi, w tym za użyteczną twórczość dla publiczności

Kryteria – wiarygodność i użyteczność, oryginalność, własny format, klasa elokwencji, zgodnie z kompetencjami SPM – specjalizacja, elokwencja, twórczość.

Pomidor

Sceniczny Pomidor roku 2017 – wyróżnienie za barwną samokreację, za batalistyczne fanfaronady oraz za upór w parciu na szkło.

Kryteria – osoba utalentowana, wyróżniająca się osobliwą twórczością, którą życzliwie zapraszamy do bardziej użytecznego dzieła na rzecz publiczności, zgodnie z kodeksem kompetencji SPM = de facto radośnie namaszczamy ją!

NOMINACJE DO NAGRODY HORTENSJA

NOMINACJE DO NAGRODY CYCERON

NOMINACJE DO NAGRODY POMIDOR

KAPITUŁA 2017

Redaktor Atlantic Council – jednego z najważniejszych amerykańskich think-tanków.

Michał Kobosko rozpoczął karierę dziennikarską w 1993 roku w dziale gospodarczym Gazety Wyborczej. Pracował m.in. jako redaktor naczelny polskich edycji czołowych amerykańskich pism takich jak  Forbes, Newsweek i Bloomberg Businessweek.

Wydawca wydziału krajowego RZECZPOSPOLITEJ.

Od marca 2012 roku był kierownikiem redakcji wiadomości w Programie I Polskiego Radia. Wcześniej przez pięć lat pracował w TVN CNBC. W latach 2004-2007 pełnił funkcję szefa serwisów Polskiego Radia Bis, a w latach 1996-2004 – szefa informacji w Rozgłośni Harcerskiej (przekształconej w Radiostację).

Redaktor naczelny magazynu Businessman.pl

Z mediami związany od 20 lat. Zaczynał w warszawskim radiu Eska, „Życiu Warszawy” był redaktorem naczelnym magazynu studenckiego „?dlaczego”. Tworzył treści biznesowe do tygodnika „Wprost”. Uruchamiał polską edycję tygodnika Bloomberg Businessweek Polska. Od kilku lat jest redaktorem naczelnym magazynu „Businessman” a także jego wydawcą i właścicielem. Przewodniczy kapitule „Mistrza Biznesu” przyznającej prestiżowe nagrody dla firm.

Wydawca dziennika Gazeta Wyborcza.

Z Agorą związany od roku 1993. W latach 1993 – 2001 kierował redakcjami „Gazety Wyborczej” w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. W 2001 r. przeszedł do warszawskiej redakcji, gdzie pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Gazety Stołecznej”. W 2002 r. został szefem bezpłatnego dziennika „Metro”. Od października 2016 r. na stanowisku wydawcy dziennika.

Polski aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i dubbingowy, a także trener biznesu i coach.

W 1995 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie i w tym samym roku został aktorem Teatru Współczesnego. Prowadzi działalność gospodarczą pod firmą Audytorium, zajmuje się szkoleniami biznesowymi.

Założyciel, członek zarządu Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Grzegorz Turniak to absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, certyfikowany konsultant OD ( OD Institute Ohio ), nauczyciel przedsiębiorczości, oraz certyfikowany coach. Niestrudzony orędownik wartościowych idei: networkingu, minglingu, zarządzania talentami i karierą.

Założyciel, członek zarządu Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Przedsiębiorca, menedżer, współwłaściciel spółek z różnych obszarów rynku, Partner Zarządzający i czołowy mentor Sandler Training Polska, odpowiedzialny za rynek Polski oraz Centralnej Europy. Od ponad 20 lat zajmuje się doradztwem biznesowym. Ma ogromne doświadczenie również jako prelegent kongresowy, trener, coach.  Reżyser oraz wiodący animator nowej kategorii scenicznej: Mentoring Theater.

Członek założyciel, prezes zarządu SPM.

Mediator i mentor w swoim dorobku zawodowym uczestniczył w decyzjach o wartości przekraczającej 5 mld złotych, a w jego seminariach wzięło udział ponad 600 tys. decydentów. Sklasyfikowany przez media na 7. miejscu w rankingu najbardziej wpływowych doradców biznesu w Polsce. Reżyser oraz wiodący animator nowej kategorii scenicznej: Mentoring Theater.

Założyciel i członek Rady Starszych Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Właściciel firmy szkoleniowej MEGALIT – Instytut Szkoleń, Najlepszej Firmy Szkoleniowej 2014. Od 25 lat prowadzi projekty szkoleniowe i rozwojowe dla największych polskich i światowych koncernów. Autor książek i dziennikarz – publicysta. Tak, tak, wciąż mowa o Marku Skale.

Członek Rady Starszych Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Jacek to psycholog z wykształcenia, trener i mówca z ogromnym doświadczeniem. Specjalizuje się w szkoleniach z rozwoju umiejętności osobistych i zawodowych. Ciągle się rozwija, doświadczenie czerpie od swych mentorów jak również zdobywa je podczas podróży w różne zakątki świata.

AUTOR STATUETEK

Projektantem statuetek dla laureatów National Speakers Awards 2017 jest Artur Wochniak – polski artysta, autor, wizjoner.

W latach 1993-98 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale malarstwa, grafiki i rzeźby. Jest członkiem zarządu Ogólnopolskiej Sekcji Rzeźby przy Związku Polskich Artystów Plastyków. Obecnie zajmuje się przede wszystkim rzeźbą, kameralną i monumentalną, poza tym rysunkiem, scenografią, projektowaniem graficznym, projektowaniem wnętrz i malarstwem.

Artur Wochniak jest laureatem wielu konkursów. Między innymi na pomnik patrona Zielonej Góry św. Urbana oraz pomnik Klema Felchnerowskiego, ale także za projekt i wykonanie większości z poukrywanych w różnych zakątkach miasta „Bachusików”. Na początku 2014 roku został zaproszony do pracy przy rzeźbie przedstawiającej tytułowego bohatera książek Andrzeja Sapkowskiego i przebojowej gry komputerowej „Wiedźmin”. Jego najbardziej prestiżową i znaną realizacją rzeźbiarską jest Kwadryga, mierzy ona 9,5 m i jest największą rzeźbą w Europie.

NATIONAL SPEAKERS AWARDS - Festiwal Inspiracji 2019