NATIONAL SPEAKERS AWARDS

Wyróżnienia National Speakers Awards (NSA) nadawane przez Kapitułę Nagród oraz Wspólnotę – Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców (SPM) są wręczane w trzech kategoriach: Hortensja, Cyceron oraz Pomidor. Ich symbolika, to wynik obserwacji współczesnego rynku i „zatrucia informacyjnego” na przestrzeni minionych 25 lat.

Osią wyróżnienia jest narracja publiczna, zatem i sceniczna względem przyjętego przez naszą Wspólnotę Kodeksu Kompetencji. Więź z tymi kompetencjami jest przedmiotem odniesienia, a wyróżnienia NSA są wynikiem stricte subiektywnej i uznaniowej oceny dorobku Osób Nominowanych.

Hortensja – wyróżnienie za mówienie do rzeczy i do ludzi, w tym za użyteczną twórczość dla publiczności.

Kryteria – wiarygodność i użyteczność, oryginalność, własny format, klasa elokwencji, zgodnie z kompetencjami SPM – specjalizacja, elokwencja, twórczość.

Cyceron – wyróżnienie przyznawane mężczyznom za mówienie do rzeczy i do ludzi, w tym za użyteczną twórczość dla publiczności.

Kryteria – wiarygodność i użyteczność, oryginalność, własny format, klasa elokwencji, zgodnie z kompetencjami SPM – specjalizacja, elokwencja, twórczość.

Sceniczny Pomidor – wyróżnienie za barwną samokreację, za batalistyczne fanfaronady oraz za upór w parciu na szkło. 

Kryteria – osoba utalentowana, wyróżniająca się osobliwą twórczością, którą życzliwie zapraszamy do bardziej użytecznego dzieła na rzecz publiczności, zgodnie z kodeksem kompetencji SPM = de facto radośnie namaszczamy ją!

NOMINOWANI ZA ROK 2019

LAUREACI 2019

hortensja

Aleksandra Przegalińska
Julia izmałkowa
Janina bąk

cyceron

Prof. Michał Kosiński
Prof. Rafał Ohme

hortensja

ZUZANNA SKALSKA

Analityk trendów ds. Dizajnu, innowacji i biznesu. Obecnie operuje w ramach własnej marki 360 Inspiration. Niejednokrotnie zauważona przez SPM lub występująca z nami na jednej scenie. Mówczyni jakich mało: odważna, wiarygodna i… dowcipna. Cieszy się zaufaniem wielu poważanych w Polsce izb, firm i organizacji europejskich i pozarządowych.

cyceron

prof. tomasz szlendak

Socjolog, dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek Collegium Invisibile. Bada zmiany obyczajów w kulturze zachodniej, biospołeczne uwarunkowania życia seksualnego. Autor szeregu artykułów i opracowań naukowych, redaktor publikacji zbiorowych. Został też odznaczony Honorowym Medalem Prezydenta Miasta „Thoronium”.

pomidor

szymon majewski

Polski dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, satyryk oraz aktor. Prowadził programy takie jak: Słów cięcie gięcie, Sympatyczny program dla miłych ludzi, Szymon mówi Show oraz Rebusy SZ. Majewskiego. Występował w talk show Wieczór z Alicją. Napisał autobiografię Showman, czyli spowiedź świra.