NATIONAL SPEAKERS AWARDS

Wyróżnienia National Speakers Awards (NSA) nadawane przez Kapitułę Nagród oraz Wspólnotę – Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców (SPM) są wręczane w trzech kategoriach: Hortensja, Cyceron oraz Pomidor. Ich symbolika, to wynik obserwacji współczesnego rynku i „zatrucia informacyjnego” na przestrzeni minionych 25 lat.

Osią wyróżnienia jest narracja publiczna, zatem i sceniczna względem przyjętego przez naszą Wspólnotę Kodeksu Kompetencji. Więź z tymi kompetencjami jest przedmiotem odniesienia, a wyróżnienia NSA są wynikiem stricte subiektywnej i uznaniowej oceny dorobku Osób Nominowanych.

Hortensja – wyróżnienie za mówienie do rzeczy i do ludzi, w tym za użyteczną twórczość dla publiczności.

Kryteria – wiarygodność i użyteczność, oryginalność, własny format, klasa elokwencji, zgodnie z kompetencjami SPM – specjalizacja, elokwencja, twórczość.

Cyceron – wyróżnienie przyznawane mężczyznom za mówienie do rzeczy i do ludzi, w tym za użyteczną twórczość dla publiczności.

Kryteria – wiarygodność i użyteczność, oryginalność, własny format, klasa elokwencji, zgodnie z kompetencjami SPM – specjalizacja, elokwencja, twórczość.

Sceniczny Pomidor – wyróżnienie za barwną samokreację, za batalistyczne fanfaronady oraz za upór w parciu na szkło. 

Kryteria – osoba utalentowana, wyróżniająca się osobliwą twórczością, którą życzliwie zapraszamy do bardziej użytecznego dzieła na rzecz publiczności, zgodnie z kodeksem kompetencji SPM = de facto radośnie namaszczamy ją!

LAUREACI 2020

LAUREACI 2019

hortensja

Aleksandra Przegalińska

cyceron

Prof. Rafał Ohme

Festiwal Inspiracji 2020

hortensja

ZUZANNA SKALSKA

Analityk trendów ds. Dizajnu, innowacji i biznesu. Obecnie operuje w ramach własnej marki 360 Inspiration. Niejednokrotnie zauważona przez SPM lub występująca z nami na jednej scenie. Mówczyni jakich mało: odważna, wiarygodna i… dowcipna. Cieszy się zaufaniem wielu poważanych w Polsce izb, firm i organizacji europejskich i pozarządowych.

cyceron

prof. tomasz szlendak

Socjolog, dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek Collegium Invisibile. Bada zmiany obyczajów w kulturze zachodniej, biospołeczne uwarunkowania życia seksualnego. Autor szeregu artykułów i opracowań naukowych, redaktor publikacji zbiorowych. Został też odznaczony Honorowym Medalem Prezydenta Miasta „Thoronium”.

pomidor

szymon majewski

Polski dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, satyryk oraz aktor. Prowadził programy takie jak: Słów cięcie gięcie, Sympatyczny program dla miłych ludzi, Szymon mówi Show oraz Rebusy SZ. Majewskiego. Występował w talk show Wieczór z Alicją. Napisał autobiografię Showman, czyli spowiedź świra.