Bertus Servaas

Prezes Zarządu VIVE Textile Recycling

Właściciel VIVE Group. Od 1992 Prezes Zarządu VIVE Textile Recycling – największego przedsiębiorstwa w branży recyklingu tekstyliów w Polsce. Biznesmen, pochodzący z miejscowości Zaanstad w Holandii, na stałe mieszkający w Polsce. Ekonomista, od 1986 roku prowadzący niezależną działalność biznesową.

Bertus Servaas od 27 lat buduję potęgę Grupy VIVE, w tym spółki VIVE Textile Recycling, która jest liderem branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Ponadto wdrożył innowacyjne rozwiązania, takie jak linia sterowania głosowego procesem sortowania, technologia Fibersort oraz produkcja paliwa alternatywnego z tekstyliów. Dodatkowo Prezes Bertus Servaas w ramach spółki VIVE Innovation pracuje nad nowymi technologiami i metodami przetwarzania tekstyliów, w tym również produkcji kompozytu tekstylnego WOOTEX. Jest inicjatorem biznesowego programu JoinBertus.

Jego wizjonerskie podejście do zarządzania przekłada się na powstanie nowych jednostek z różnych branż. Filantrop wspierający rozwój Kielc oraz wielu organizacji. Bertus Servaas jest Prezesem odnoszącego sukcesy Klubu Sportowego VIVE Kielce oraz pomysłodawcą Fundacji VIVE Serce Dzieciom. Za swoją wieloletnią działalność charytatywną został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (Polonia Restituta).

Bertus Servaas wystąpi podczas sesji: